بهترین زمان برای خرید دام زنده

زمان مناسب برای خرید دام زنده

بهترین زمان برای خرید دام زنده جز یکی از مسائل مهم برای دامداران می باشد تا بتوانند دام مورد نظر خود را با قیمت مناسب تری خریداری کنند.

در ابتدا باید در نظر گرفت هدف از خرید دام زنده چیست تا بتوان بهترین‌ زمان را برای آن مشخص کرد. برای مثال، اگر هدف از پرورش گوسفند استفاده از شیر و تهیه محصولات لبنی باشد، بهترین زمان برای خرید گوسفند زنده و بره شیری در فصل شیردهی است. در صورتی که قصد دارید میزان شیر قابل قبولی بدست آورید باید میش هایی انتخاب کنید که دارای پستان های بزرگ می باشند.

 

زمان مناسب برای خرید دام زنده

زمان مناسب برای خرید با توجه به سن دام ها

اگر می خواهید، گله ای که تشکیل می دهید دارای سلامت کامل باشد در هنگام خرید باید به سن دام‌ها توجه کنید.

توصیه می شود در هنگام خرید، دام هایی انتخاب کنید که سن شان بین ۱۲ الی ۱۸ ماهه باشند. بیشتر دامداران ترجیح می دهند دام هایی با سن کمتر خریداری کنند و دامی انتخاب کنند که تا به حال زایمان انجام نداده باشد.

هم چنین باید تمام ویژگی ها و ظاهر دام را در هنگام خرید بررسی کرد تا از نظر سلامتی مورد تایید باشد.

راحتی پرورش دام در فصل بهار

از آنجا که کشور ما بخاطر آب و هوای آن، اواخر زمستان و فصل بهار مراتع سرسبز دارد و به راحتی می توان دام ها را برای رشد بهتر به مراتع برد. در صورتی که قصد دارید با خرید دام به پرورش آن بپردازید و از گوشت آن بهره مند شوید بهتر است، ابتدای فصل تابستان برای خرید اقدام کنید.

همچنین برای خرید دام به منظور پرورش آن نژادهای گوشتی بهترین گزینه می باشد. معمولا نژادهای گوشتی در طول سال در دو نوبت به فروش می رسند.

نکات مهم در هنگام خرید دام

بد نیست در هنگام خرید دام زنده به نکات گفته شده در ادامه مقاله توجه کافی داشته باشید. با در نظر گرفتن این نکات به شما کمک می کند از خرید خود مطمئن شوید.

  • دقت داشته باشید در هنگام خرید نژادی انتخاب کنید که متناسب با محیط و آب و هوای مورد نظر باشد.
  • بهتر است قبل از خرید تغذیه مناسب برای دام تهیه کنید.
  • برای خرید دام از معتبر بودن مرکز پرورش دام مطمئن شوید.
  • سعی کنید دام خود را از یک نژاد و با ظاهری شبیه به هم خریداری کنید.
  • همیشه بهترین نوع و نژاد دام را انتخاب کنید تا این که تعداد زیادی دام خریداری کنید اما کیفیت خوبی نداشته باشند.

چگونه دام سالم را از ناسالم تشخیص دهیم؟

 

چگونه دام سالم را از ناسالم تشخیص دهیم؟

 

یکی از سوالات رایج در زمینه خرید دام این است که چگونه دام سالم را می توان تشخیص داد؟ و چه علائمی وجود دارد که نشان دهنده دام بیمار است.

زمانی که شما برای خرید به بهترین مراکز دام زنده و معتبر می روید، دیگر نیازی بابت نگرانی در مورد ناسالم بودن دام وجود ندارد. در واقع، مرکزهای معتبر زیر نظر دامپزشکان فعالیت می کنند و تمام دام ها واکسینه می شوند و داروهای ضد انگل مصرف می کنند تا از هر گونه بیماری در امان بمانند.

در این قسمت خوب است، با یک سری علائم نشان دهنده سالم بودن دام آشنا شوید تا در هنگام خرید به آن دقت کافی داشته باشید.

  • نشخوار کردن دام
  • داشتن اشتها کافی برای خوردن غذا
  • داشتن چشم های براق
  • پشم های تمیز
  • دهان تمیز و عاری از هر گونه آبریزش و عفونت خاصی

با رعایت همین نکات ساده می توانید انتخاب خوبی داشته باشید و دام های سالم را از ناسالم تشخیص دهید.

وزن مناسب برای خرید دام زنده

مبحث دیگری که باید برای خرید دام زنده به آن توجه کنید، وزن مناسب دام است. همانطور که می دانید، هنگام خرید، وزن دام تعیین کننده قیمت آن است. پس میزان وزن آن اهمیت دارد و باید با توجه به آن دام مناسب را برای خرید انتخاب کنید.

متاسفانه بخاطر تعیین قیمت دام با وزن کشی آن، برخی از مراکز فروش دست به هر کاری می زنند تا وزن دام بیشتر از آن چه هست، نشان داده شود. در واقع به دام ها در کنار وعده های غذایی نمک یا سنگ نمک می دهند تا دام ها بیشتر احساس تشنگی کنند و در طول روز آب بیشتری مصرف کنند. در آخر وزن آن ها با مصرف آب بیشتر نشان داده می شود.

بنابراین، در هنگام خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید.

مرکز مناسب برای خرید دام زنده

پیدا کردن یک مرکز مناسب برای خرید دام زنده همیشه برای یک دامدار بسیار اهمیت دارد . علاوه بر این اهمیت ذبح دام در کشور ما شناخت یک مرکز خوب به منظور خرید دام  برای هر فردی می تواند مهم باشد. از آنجا که بسیاری از مراسم های ما ایرانیان مانند عروسی ها و مراسمات مذهبی، نذری ها و قربانی کردن ها با ذبح گوسفند و یا گوساله انجام می شود، خرید دام زنده از یک مرکز معتبر بسیار حائز اهمیت است.

امروزه مکان های زیادی وجود دارد که به عرضه دام و خرید و فروش بره، گوسفند و حیوانات دیگر می پردازند.  نکته‌ای که مهم است این است که کدام یک از آنها را می‌توان به عنوان یک مرکز خرید مطمئن انتخاب کرد.

در واقع باید گفت تنها مرکزی مورد اطمینان است و می‌توان دام زنده و سالمی از آن خریداری کرد که مورد تایید دامپزشک باشد و در بهترین شرایط و مکان بهداشتی دام ها را پرورش داده باشد.

در این قسمت باید به معرفی یکی از مرکزهای معتبر فروش دام بپردازیم. گروه الو گوسفند در این زمینه تمام تلاش خود را می کند تا دام سالم در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد. در حقیقت هدف الو گوسفند جذب رضایت مشتری و تشکیل بهترین باشگاه مشتریان خرید دام می باشد.

 

مرکز مناسب برای خرید دام زنده

قبل از خرید با دام پرورهای با تجربه مشورت کنید.

در صورتی که برای اولین بار است می خواهید برای پرورش دام اقدام می کنید، خوب است از دام پرورهای باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. در واقع، اگر چه کار دامپروری راحت است اما نیاز به تجربه فراوان دارد.

برخی ها فکر می کنند، پرورش دام نیاز به غذا فراوان ندارد اما زمانی که به این کار وارد و با برخی نکات مربوط به کار دامپروری مواجه شوید، تازه می فهمید برای موفق شدن در پرورش دام چه نکاتی را باید رعایت کرد. برای مثال، نمی توان هر نژادی را برای پرورش انتخاب کرد و به سراغ نژادهای برتر رفت. چرا که هر کدام از نژادها در شرایط خاصی و با آب و هوای مشخصی پرورش داده می شوند.

بنابراین قبل از شروع کار، نژادی را انتخاب کنید که متناسب با آب و هوای منطقه شما باشد.

بهترین زمان برای خرید گوسفند زنده

همانطور که گفتیم، بهترین زمان برای خرید دام زنده بستگی به هدف شما از خرید دارد. زمان مناسب برای خرید گوسفند به هدف شما از بهره مندی از آن مربوط می شود‌. در واقع، گوسفندها مانند دیگر دام ها در هر فصلی برای نگهداری به شرایط خاص نیاز دارند.

در ادامه مقاله سعی کردیم به بررسی برخی از سوال ها و ابهامات مربوط به خرید گوسفند زنده بپردازیم.

چه زمانی برای خرید گوسفند زنده بمنظور پرورش مناسب است؟

زمان مناسب برای خرید دام زنده مانند گوسفند به منظور تولید گوشت، فصل تابستان است. پس هنگامی که برای خرید بره شیری در فصل تابستان اقدام کنید، می توانید در طول سال دو دوره پرورش را به پایان برسانید.

علت دیگر توصیه خرید در این فصل به خاطر زیاد بودن تولید مثل میش ها و تعداد بره های شیری است و هم چنین قیمت بره های شیری در این فصل مناسب تر است.

خرید گوسفند زنده برای تولید پشم

دامدارانی که قصد دارند با خرید گوسفند زنده در زمینه تولید پشم فعالیت داشته باشند، ترجیح می دهند بره های پشمی را در فصل زایمان خریداری کنند.

بهتر است بره ای که می خرید، تازه به دنیا آمده و جز دسته نژادهای پرپشم قرار داشته باشد. همچنین زمان مناسب برای خرید قوچ یا میش نژاد پشمی، قبل از جفت گیری است.

 

خرید گوسفند زنده برای تولید پشم

بهترین زمان برای خرید بره های شیری

بیشتر دامپروران برای خرید بره های شیری در اوایل تابستان اقدام می کنند. چراکه این زمان بهترین موقعیت برای رشد تمامی دام ها می باشد. مخصوصا دام هایی که تازه به دنیا آمده اند. همچنین در فصل تابستان قیمت خرید بره های سالم و بهداشتی نسبت به دیگر فصل ها پایین تر است. بنابراین دامداران به راحتی می‌توانند در این فصل گله خود را با قیمت مناسب تری خریداری کنند.

اما دقت داشته باشید فروش انواع بره های شیری با توجه به نژاد، وزن و جثه آنها قیمت‌گذاری می‌شود.

خرید دام زنده به صورت غیر حضوری

این روزها خرید غیر حضوری مورد استقبال خیلی ها قرار گرفته است. به همین خاطر، مرکزهای زیادی وجود دارند در زمینه فروش دام به صورت آنلاین فعالیت می کنند.

اگر شما هم به دلیل مشغله های زیاد تصمیم دارید دام خود را به صورت غیر حضوری و بدون نیاز به مراجعه خریداری کنید، پیشنهاد می کنیم از گروه الو گوسفند کمک بگیرید. همانطور که در ابتدا مقاله با الو گوسفند آشنا شدید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید.

 

خرید دام زنده به صورت غیر حضوری

کلام آخر

حال امیدواریم اطلاعات کافی در زمینه زمان مناسب برای خرید دام زنده و شرایط لازم برای داشتن دام زنده را بدست آورده باشید.

در صورت نیاز می توانید با مسئولین فروش الو گوسفند تماس بگیرید و برای رفع هر گونه ابهامی از آنها کمک بگیرید.

ممنون که ما را در این مقاله همراهی کردید.

گوسفند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *