قیمت دام زنده

آیا به دنبال قیمت دام زنده هستید و قصد دارید اطلاعاتی در این زمینه بدست آورید، بهتر است برای بدست آوردن چنین اطلاعاتی به دنبال یک سایت معتبر باشید و از یک منبع مطمئن کمک بگیرید.

امروزه سایت های زیادی در زمینه خرید و فروش دام و ارائه قیمت دام زنده فعالیت می کنند. گروه الو گوسفند نیز جز یکی از همین سایت ها است.

در واقع ما یک تیم اینترنتی به نام الو گوسفند هستیم که قصد داریم خدمات مناسب و مطمئنی به شما مشتریان در زمینه فروش و قیمت دام زنده ارائه دهیم. خوب است بدانید تمام دام های پرورش یافته شده توسط الو گوسفند واکسیناسیون به‌موقع انجام شده است و دارای سلامتی کامل می باشد. خرید دام زنده از گروه ما به صورت ۲۴ ساعته قابل انجام است.

مشتریان عزیز می توانید با مراجعه به سایت و قسمت خرید هر گونه دامی  را با توجه به قیمت و وزن آن خریداری کنید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با انواع دام هایی که توسط گروه ما به فروش می رسد، در ادامه مقاله آشنا شوید.

 

قیمت دام زنده

 

انواع دام زنده در الو گوسفند

در ادامه مقاله به آشنایی بیشتر انواع دام هایی که در مجموعه ها به فروش می رسد می پردازیم با ما تا آخر این مطلب قیمت دام زنده همراه باشید:

آشنایی بیشتر با گوسفند

همان طور که می دانید، گوشت گوسفند جز حیوانات حلال گوشت است و گوشت آن جزء منابع مهم و حیاتی در برنامه غذایی انسان ها قرار می گیرد.

در واقع بیشتر اهمیت پرورش گوسفند تولید گوشت است. اما دلایل دیگری هم برای پرورش گوسفندان وجود دارد که می توان با بهره مندی از آن به مزایا و سوددهی فراوانی دسترسی پیدا کرد. مانند تولید نخ و پارچه از پشم گوسفندان و همچنین استفاده از شیر گوسفندان به منظور تولید محصولات لبنی مانند پنیر، خامه، کره و غیره.

خوب است بدانید، نگهداری گوسفندان نیاز به مراقبت خاصی ندارد و به راحتی می‌توان آنها را پرورش داد و به سوددهی مناسبی رسید. بنابراین اگر قصد دارید برای پرورش گوسفندان اقدام کنید، تنها کافی است برای به دست آوردن یک سری اطلاعات به آنچه که در نظر دارید برسید.

گوسفند مانند سایر حیوانات دارای نژاد های مختلف می باشد

گوسفند مانند دیگر حیوانات دارای نژاد های مختلف است که هر کدام از این نژاد ها دارای خصوصیات و رفتارهای متفاوتی می باشد. همچنین هر کدام از نژادها در منطقه خاص می توان پرورش داد. پس بهتر است برای پرورش گوسفندان  به این نکته دقت کنید و نژادی انتخاب کنید که در محل مورد نظر قابل نگهداری باشد.

آشنایی بیشتر با بره

فروش بره برای افرادی که قصد دارند با خرید آن به افزایش وزن دام بپردازند و سود مناسبی کسب کنند. این کار توسط گروه ما قابل انجام است. شما نیز می توانید با خرید بره های کوچک تر و تازه از شیر گرفته به پرورش آن ها می پردازید.

اما رعایت یک سری نکات در این قضیه الزامی است. خوب است برای پرورش بره ها به این نکات رعایت دقت کنید. چرا که آنها تازه به دنیا آمدند و به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند.

گوسفند مانند سایر حیوانات دارای نژاد های مختلف می باشد

 

تغذیه بره شیری

بره شیری که تازه به دنیا آمده است نیاز به شیر مادر دارد‌. بنابراین نمی توان بره های شیری را به فروش رساند.

چرا که آنها کلسترول مورد نیاز خود را از طریق شیر مادر تامین می کنند و شیر مادر برای آنها حکم حیاتی دارد. در واقع جدا کردن بره ها از مادرشان می‌تواند سلامتی و جانشان را به خطر بیندازد. اما با گذشت دو هفته می توان در کنار شیر مادر وعده های کمکی مانند کنسانتره به بره های شیری داد.

کنسانتره حاوی درصد پروتئین می باشد و به رشد آنها کمک می کند و می توان زودتر آنها را از شیر گرفت.

بعد از شیرگیری بره ها

بعد از سه ماه شیر خوردن بره ها می توان آنها را از شیر گرفت که در این مواقع بهتر است برای تامین وعده‌های غذایی از علوفه های تازه و تمیز استفاده نمود. بهتر است بره ها پس از شیرگیری به مراتع نروند تا رشد آن آنها کاهش پیدا نکند. و در صورت بردن، حتماً داروی ضد انگلی به آنها داده شود تا دچار بیماری نشوند.

روش تغذیه بره ها بر روی وزن گیری و رشد آنها بسیار اهمیت دارد و اگر تصمیم دارید با خرید بره وزن آنها را بالا ببرید و آنها را به فروش برسانید و حتماً در مورد تغذیه آنها به صورت ویژه توجه کنید.

آشنایی با گاو

گاو ها حیواناتی هستند که به دسته اهلی و وحشی تقسیم شدند و در دسته پستانداران و چهارپایان قرار می گیرند. دسته اهلی آنها جز حیواناتی می باشد که برای تامین گوشت مورد نیاز انسان ها به کار گرفته می شود. یعنی انسان ها در کنار استفاده از گوشت گوسفند از گوشت گاو نیز استفاده می کنند.

پس در صورتی که تصمیم به خرید دام زنده دارید می توانید این حیوان را هم در نظر بگیرید. در واقع در کنار پرورش گوسفند می‌توانید با پرورش گاو در عرصه تولیدات محصولات گوشتی فعالیت داشته باشید.

همچنین با خرید آن می‌توان میزان گوشت مورد نیاز خانواده را تأمین کرد. در کنار تامین گوشت مورد نیاز می توان از شیر گاو ماده برای تولید محصولات لبنی مانند پنیر، خامه، ماست، دوغ، کره و غیره استفاده کرد. همچنین پوست گاو ها به خاطر مقاومت زیاد آن برای تولید کیف و کفش چرم و لباس‌های گرم استفاده می شود.

 

آشنایی با گاو

 

انواع تغذیه گاو

در صورتی که قصد دارید با خرید دام زنده آن را نگهدارید، باید تغذیه مناسبی برای آن فراهم کنید. چرا که هر کدام از دام ها نیاز به تغذیه مخصوص به خود دارند. در این قسمت تغذیه مناسب گاو برای شما شرح می دهیم:

 • اولین چیزی که در تغذیه گاو در نظر گرفته می شود، یونجه است. ارزش غذایی آن بسیار زیاد است و سرشار از پروتئین و کلسیم می باشد و هم به صورت خشک و هم به صورت تازه می توان برای تغذیه دام ها در نظر گرفت.
 • مورد بعدی برای تغذیه گاو استفاده از کاه گندم یا جو و برنج می باشد. اما به دلیل خشک و پر حجم بودن آن ارزش غذایی چندانی برای گاو ندارد.
 • علوفه یا همان علف های هرز باغی نیز می توان برای مصرف وعده های غذایی گاو ها استفاده کرد که به خاطر رشته های بلند و الیاف زیاد آن موجب نشخوار دام ها شده و میزان چربی شیر را افزایش می دهد.
 • سیلاژ برای هضم بهتر علف های خشک در فصل سرما استفاده می شود که برای درست کردن آن از برخی از گیاهان مانند ذرت استفاده کرده و آن را خرد می کنند و در سیل قرار می دهند که همراه با وعده های غذایی مصرف شود.
 • کنسانتره مجموعه ای از مواد فیبری مانند سبوس، تفاله، چغندر قند، کنجاله، تخم پنبه، جو به همراه مکمل های دیگر و ویتامین ها می باشد. در صورتی که دام ها تولید شیر بالایی داشته باشند کنسانتره را به همراه علوفه دامی به آنها داده می شود.

نکات مهم در نحوه نگهداری گاو

اگر قصد دارید با خرید دام زنده به پرورش و نگهداری آن بپردازید بهتر است به یک سری نکات دقت کنید.

 • اولین نکته مهم در نحوه نگهداری گاو تقسیم‌بندی آنهاست که می‌توان آن ها را بر اساس میزان تولید شیر، و یا وضعیت تولید مثل دسته بندی نمود.
 • در صورتی که گاوها در طول روز آب زیادی بنوشند، شیر زیادی تولید می کنند. بنابراین دادن آب تمیز و سالم به گاو به میزان شیردهی آنها کمک می‌کند.
 • در صورتی که قصد دارید یک گله گاو خریداری کنید بهتر است آن را از یک نژاد انتخاب کنید که نحوه نگهداری و تامین مواد غذایی آن ها راحت تر باشد.
 • استفاده از ماده خشک در وعده های غذایی باید حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد باشد.
 • گاوها هرگز نباید به خاطر خالی بودن آخور ها گرسنگی بکشد.
 • فضای مناسب برای نگهداری دام ها باید متناسب با تعداد آنها باشد و از تراکم بیش از اندازه در یک مکان جلوگیری شود.
 • برای تغذیه دام ها هرگز نباید خوراک کپک‌زده استفاده نکنید.
 • در فصول گرما باید تهویه مناسب برای مکان نگهداری در نظر گرفته شود.

نکات مهم در نحوه نگهداری گاو

آشنایی با مرغ و خروس

پرورش مرغ و خروس مانند دیگر دام هایی که توضیح دادیم در کشور ما رایج بوده است و همیشه در خانه های ویلایی تعدادی مرغ و خروس نگهداری می شود. در واقع می‌توان با کمترین هزینه و امکانات با پرورش مرغ و خروس  به درآمد مناسبی رسید. از آنجایی که تصمیم دارد برای خرید دام زنده قسمت مرغ و خروس را انتخاب کنید، خوب است در این بخش با ما همراه باشید‌.

پرورش مرغ و خروس در باغچه خانه کار بسیار آسان و سرگرم کننده ای است. شما در ابتدا می توانید جوجه آنها را سفارش دهید و با پرورش و بزرگ کردن آنها در طول روز به تعداد تخم مرغ دسترسی پیدا کنید.

دقت داشته باشید، در هنگام خرید جوجه تعدادی ماده و یک نر قرار داشته باشد. از طرفی برای نگهداری مرغ و خروس ها به یک مکانی نیاز دارید که وسیله‌ای گرمایشی در آن قرار بگیرد. چرا که جوجه ها خیلی زود با کمترین سرما جان خود را از دست می‌دهند.

فضای مناسب برای نگهداری مرغ و خروس

قبل از خرید باید به فکر فضای مناسبی برای مرغ و خروس ها باشید. اگر تعداد زیادی مرغ در فضای کوچکی قرار دهید ممکن است فشاری زیادی بخاطر کمبود جا به آن ها وارد شود و حتی دچار خفگی شوند. اما در صورتی که تصمیم دارد، جوجه خریداری کنید نسبت به تعداد جوجه ها، فضای کمتری نیاز دارید.

همچنین مرغ و خروس ها برای گشت و گذار در یک محیط  نیاز به فضای باز دارد تا بتواند در آن جا فعالیت انجام دهد و از هوای تازه استفاده کنند. بنابراین شما نمی توانید برای همیشه آنها را در یک محیط بسته نگهداری کنید. بهتر است در طول روز چند ساعتی در محیط باز آنها را رها کنید.

دقت داشته باشید که در روزهای سرد و بارانی مراقب آنها باشید و از آنها محافظت کنید تا در صورت بروز سرما دچار مشکل و بیماری نشوند.

 

فضای مناسب برای نگهداری مرغ و خروس

 

 تخم گذاری مرغ ها

مرغ ها با توجه به نژاد شان در حدود ۱۶ الی ۲۴ در طول هفته قابلیت تخمک گذاری دارد. طعم تخم مرغ ها در مقایسه با تخم مرغ های ماشینی که از مغازه خریداری می کنید، بسیار بهتر است و استقبال بیشتری از آنها می شود. با بالغ شدن جوجه ها و شروع تخمگذاری آن ها می توان تا حدود یک سال برای تولید تخم از آن ها استفاده کرد. در واقع نگهداری مرغ و خروس یک فکر بسیار خوبی برای تولید تخم مرغ روزانه می باشد. همچنین به دست آمده از فضولات آنها برای خاک باغچه بسیار مناسب است.

نحوه خرید دام زنده از الو گوسفند

از آنجا که با انواع دام هایی که توسط گروه الو گوسفند ارائه می‌شود، آشنا شدید. خوب است نحوه خرید از آن را هم بدانید. شما می توانید با مراجعه به قسمت های مختلف دام ها، دام مورد نظر خود را انتخاب کنید و در مورد آن اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید. همچنین در صورت امکان خرید آنلاین می توانید این کار را از سایت انجام دهید.

در صورتی که دوست دارید با قیمت فروش دام های زنده این مجموعه آشنا شوید می توانید با مسئولین فروش تماس بگیرید.

مزیت خرید دام زنده به صورت آنلاین

همانطور که می دانید، در چند سال اخیر پیشرفت تکنولوژی به حدی رسیده است که بیشتر افراد ترجیح می دهند تمام کارها و فعالیت‌های خود را به صورت آنلاین انجام بدهند تا از مشغله های کاری آنها کاسته شود. بخاطر همین فروش محصولات به صورت آنلاین برای خیلی‌ها اهمیت دارد. چرا که دیگر لازم نیست به فروشگاه و مراکز خرید مراجعه کنند و خیلی راحت محصول مورد نظر به دستشان می رسد.

بنابراین داشتن شرایطی برای خرید دام زنده به صورت آنلاین بسیاری از دغدغه های شما را در این خرید برطرف می کند‌ و دیگر نیازی ندارید با واسطه‌ ها رو به رو شوید. شما به صورت مستقیم از یک مرکز پرورش دام خرید خود را انجام می‌دهید اما برای خرید آنلاین به این نکته حتما توجه کنید که مرکز مورد نظر دارای اعتبار باشد و همچنین آدرس و شماره های داخل سایت را نیز بررسی کنید.

توجه داشته باشید، سایتی که غیر معتبر باشد زیر نظر دامپزشکان و مسئولان بهداشت قرار ندارد و خرید از آن به ضرر شما پایان می یابد.

 

مزیت خرید دام زنده به صورت آنلاین

 

مزایایی که برای خرید دام زنده به صورت آنلاین وجود دارد شامل موارد زیر است:

 • دیگر لازم نیست به مرکز نگهداری دام مراجعه کنید.
 • به راحتی دام خریداری شده به مکان مورد نظر فرستاده می شود.
 • در صورت نیاز می توانید از خدماتی جانبی فروش آنلاین مانند قصاب بهره مند شوید.

کلام آخر

تیم الو گوسفند تمام تلاش خود را انجام می دهد تا دام های کاملا بهداشتی و سالم به مشتریان خود ارائه دهد.

در صورتی که می خواهید اطمینان بیشتر بدست آورید، به شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

ممنون که ما را در این مقاله همراهی کردید.