قیمت گوسفند زنده در تهران

همانطور که می دانید، همیشه گوسفند زنده برای اعیاد مختلف و مناسبت هایی مانند عروسی، کربلایی، حج ها و دیگر مراسم ها به فروش می رسد و خیلی ها برای قربانی قصد دارد، گوسفند زنده و سالم خریداری کنند. نکته‌ای که اینجا مهم است این است که کجا می توان  دام سالم خریداری کرد و از کجا می توان از قیمت گوسفند زنده که هر روز در حال تغییر است، با خبر شد.

امروزه وب سایت های بسیاری وجود دارد که در زمینه فروش آنلاین دام زنده فعالیت و قیمت گوسفند زنده و دیگر دام ها را به صورت روزانه اعلام می کنند‌.

گروه الو گوسفند هم جز یکی از این سایت ها است که در زمینه فروش دام زنده فعالیت می کند. هدف از راه اندازی سایت آن ارائه خدمات در این زمینه به صورت آنلاین می باشد . در صورتی که قصد دارید، گوسفند زنده خریداری کنید یا از قیمت گوسفند زنده باخبر شوید می توانید از الو گوسفند کمک بگیرید.

شما با شماره گیری تلفن های قرار داده شده در سایت می توانید با مسئولین ما در زمینه فروش ارتباط برقرار کنیم و هرگونه سوالی که در این زمینه دارید با آنها در میان بگذارید.

در ادامه مقاله به اطلاعاتی در مورد قیمت دام می پردازیم.

قیمت گوسفند زنده

 

از وجود دلال در بازار فروش گوسفند باخبر باشید

یکی از نکاتی که باید در مورد قیمت گوسفند زنده به آن توجه کنید، وجود دلال است. این روزها دلال ها در بازار فروش دام ها به خاطر نا آگاهی یک سری از خریدارها سود زیادی از فروش دام بدست می آورند. در واقع، کارشان فروش گوسفندانی با سود بیشتر به خریدار است.

در صورتی که می خواهید گوسفند زنده را بدون هیچ واسطه ای خریداری کنید، می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید. گروه ما تمام تلاش خود را برای عرضه دام به بهترین صورت ممکن برای مشتریان خود انجام می دهد تا آنها خیالشان بابت خرید با قیمت مناسب راحت باشد.

علت متفاوت بودن قیمت گوسفند

اگر برای خرید گوسفند زنده اقدام کرده باشید، بی شک با قیمت های متفاوت آن روبرو شدید. گاهی اوقات بخاطر فروش پی در پی دام ها قیمت آن بیشتر از انتظار خریدار و قیمت روز بازار است. اما عده ای افراد هم هستند بخاطر پرورش گوسفند و فعالیت در این زمینه به عنوان شغل قیمت مناسب تری برای خریدار در نظر می گیرند.

دلایل دیگری مانند نوع نژاد وجود دارد که بر روی قیمت دام تاثیر مستقیم می گذارد.

قیمت گوسفند زنده در سال ۹۹

از آنجا که در دو سال اخیر قیمت فروش گوسفند زنده دچار نوسانات شدیدی بوده است، نمی توان قیمت مشخصی برای سال ۹۹ مشخص کرد. اگر شما قصد خرید گوسفند زنده دارید، می توانید با گروه ما تماس بگیرید و با بهترین و نازلترین نرخ، خرید خود را انجام دهید.

گروه ما به عنوان الو گوسفند تصمیم دارید، جز یکی از بهترین مرکز عرضه کننده گوسفند قرار بگیرد و خدمات مطمئن برای مشتریان خود در نظر گرفته است. شما هم به عنوان خریدار می توانید با خیال راحت گوسفند خود را برای مراسم های مذهبی، جشن ها و عیدهای دینی، عاشورا، تاسوعا، حج و … سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

قیمت گوسفند زنده در سال ۹۹

 

گوسفندان دارای نژاد های مختلف هستند

همانطور که گفتیم، گوسفندها شامل نژادهای مختلفی می باشند و این موضوع بر روی هزینه آنها تاثیر می گذارد. از آنجا که گوسفند هم مانند دیگر دام ها و حیوانات دارای نژادهای مختلف است، هر کدام از نوع آن برای خود قیمت متفاوت دارد. از جمله نژادهایی که در کشور ما وجود دارد مانند گوسفند افشار، کردی، مغانی، سنگسر، مهربانی و … می باشد. شما به عنوان خریدار باید در مورد این موضوع بسیار دقت داشته باشید. چرا که در صورت عدم شناخت نژاد مورد نظر ممکن است اقدام به خرید دیگر نژادها با قیمت متفاوت بکنید.

ما در این مجموعه به شما کمک می کنیم تا نژادهای مختلف را بشناسید و بتوانید از یکدیگر تشخیص دهید.

در ادامه مقاله با یک سری از نژادها آشنا می شویم.

گوسفند افشاری

گوسفند افشاری از نژادهای برتر در کشورما است. این گوسفند پشم و گوشت بسیار مرغوب دارد و در دسته گوسفند های گوشتی و شیری قرار می‌گیرد. نژاد افشاری هم اکنون در شهرهایی مانند کرمانشاه، آذربایجان غربی، تهران و همدان پرورش داده می شود اما اصالت این نژاد به شهر زنجان برمیگردد. اگر قصد پرورش گوسفند از این نژاد را دارید، می تواند سوددهی مناسبی برای شما داشته باشد.

ظاهر این نژاد دارای جثه ای بزرگ و کشیده می باشد و در هنگام تولد رنگ بدن آن قهوه‌ای است اما به مرور زمان روشن تر خواهد شد. قوچ و میش این نژاد بدون شاخ است و دارای گردنی کشیده و ضخیم می باشد.

یکی از دلایل برتر این نژاد نسبت به سایر نژادها توانایی دوقلوزایی آن است و هم چنین در برابر امراض و انگل های منطقه مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد، رشد بالایی دارد و شیر پر چربی تولید می کند.

گوسفند مغانی

گوسفند مغانی از نژاد گوسفند های گوشتی و شیری می باشد و دارای ظاهری با گردن متوسط و عضلانی است. پشم آن شیری رنگ است و رشدی مناسب دارد. این گوسفند ها در منطقه آذربایجان شرقی پرورش داده می شوند و جز دسته نژاد هایی هستند که تنها در مناطق خاص دیده می شوند.

تنها هدفی که از پرورش این نوع نژاد در نظر گرفته می شود، تولید گوشت است. هدف آخری که می توان برای پرورش آن نیز در نظر گرفت، استفاده از پشم آن نژاد است. این نوع گوسفندان دارای پشم بسیار ضخیمی هستند و بیشتر در صنایع قالی بافی استفاده می شود.

گوسفندان دارای نژاد های مختلف هستند

 

گوسفند مهربان

بسیاری از دامداران برای پرورش گوسفند ترجیح می دهند، این نژاد را انتخاب کنند. در واقع نژاد مهربان یکی از بهترین و محبوب‌ترین گوسفندان که ویژگی های ظاهری آن شامل بدن دراز و کشیده و جثه بزرگی است و رشد بسیار خوبی دارند. هم چنین ویژگی منحصر به فردی که این نژاد دارد این است که در قسمت انتهایی آن دارای دنبه بزرگی می باشد که زیر آن بدون پشم است.

این نژاد به عنوان پرجمعیت ترین نژاد گوسفند در کشورما به شمار می آید. و به دلیل گوشت بسیار مرغوب آن، برای دامپروری بسیار مناسب است. بنابراین بیشتر دامداران با پرورش این نژاد، گوشت با کیفیتی در اختیار خریداران قرار می دهند. استفاده دیگری که از این نژاد می شود، تهیه محصولات لبنی می باشد. در واقع این نژاد به دو دسته کلی تقسیم می شود: گوسفندانی که برای تولید گوشت و گروه دیگری که برای تولید محصولات لبنی پرورش داده می شود.

گوسفند کردی

این دسته از گوسفندان در کردستان پرورش داده می شود و به دو دسته دشت و کوهستانی تقسیم شدند. ظاهری آنها دارای جثه متوسط با پاهای کشیده و قوی می باشد. برای پرورش این دسته از گوسفندان باید آب و هوای کوهستانی را انتخاب کرد.

گوسفندان کردی که در ناحیه کوهستانی رشد می کنند، دارای رنگ سفید مایل به شکری می باشند و دست و پای آنها قهوه ای است. اما گوسفندان کردی که در منطقه دشتی زیست می کنند، رنگ پشم آنها به رنگ نخودی است و وزن بیشتری نسبت گوسفندانی که در نواحی کوهستانی پرورش داده می شوند، دارند.

استفاده های مختلف از گوسفند زنده

خیلی از افراد تصور می کنند، گوسفندان تنها برای بهره مندی از گوشت و شیر مفید هستند. در حالی که این تصور بسیار ابتدایی است. گوسفند زنده مزایای مختلفی دارد و می‌توان بعد از ذبح آن با توجه به ویژگی هایی که دارد، برای موارد بسیاری از آن استفاده کرد.

در ادامه با مزایای گوسفند زنده آشنا می شویم:

  • پشم گوسفندان در صنایع مختلفی مانند نساجی یا فرش‌بافی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • شیر گوسفندان برای تولید محصولات لبنی مانند ماست، خامه، پنیر، کره و غیره استفاده می شود.
  • فضولات گوسفندان نیز برای زمین های کشاورزی و طبیعت مورد استفاده قرار می گیرد.
  • در کنار استفاده از گوشت گوسفند، بعد از ذبح آن از استخوان و کله دست و پای گوسفند به عنوان کله پاچه استفاده می شود.

استفاده های مختلف از گوسفند زنده

انتخاب گوسفند متناسب با اهداف

از آنجایی که گفتیم، گوسفندان از نژادهای مختلفی تشکیل شده اند و با یک سری نژادهای معروف در کشورمان آشنا شده ایم، می دانیم که هر کدام از آنها دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی هستند و با توجه به این ویژگی‌ها می‌توان آنها را از یکدیگر تفکیک کرد.

در واقع هر کدام از آن ها برای کار و اهداف خاص مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال، برخی از نژاد گوسفندان دارای پشم بسیار خوبی هستند و می‌توان از آنها برای تولید لباس های بسیار گران قیمت استفاده کرد. اما ممکن است نژاد دیگری به اندازه قابل توجهی شیر تولید کند و برای تولید محصولات لبنی مفید باشد.

بنابراین برای انتخاب نژاد گوسفند باید اهداف خود را برای پرورش گوسفندان مشخص کنید و با توجه به آن نژاد مورد نظر را انتخاب کنید. برای مثال، اگر هدفتان فروش گوشت گوسفند است، می توانید از نژاد مهربان برای پرورش استفاده کنید.

همچنین در کنار در نظر گرفتن نژاد گوسفندان باید به آب و هوای ناحیه مورد نظر نیز توجه کنید. چرا که هر کدام از نژاد ها در آب و هوای خاصی پرورش داده می شود.

 نکات مهم در پرورش گوسفند

گوسفندان بمنظور تولید گوشت، شیر و پوست در صادرات کشور اهمیت زیادی دارد و پرورش آن نیاز به شرایط خاصی دارد. در صورتی که شما هم قصد دارید، این دام را پرورش دهید به نکات گفته شده در ادامه مقاله دقت کنید

  • فصل شروع پرورش گوسفند بسیار مهم است. می توان از اوایل پاییز این کار را شروع کرد.
  • همچنین انتخاب نوع خوراک و شرایط نگهداری بسیار اهمیت دارد تا از شیوع بیماری در بین گوسفندان جلوگیری شود.
  • همچنین گوسفندهای تازه خریداری شده باید جدا از دیگر گوسفند ها در مکان دیگر قرنطینه شوند تا از سلامتی آن ها تایید شود. نکات مهم در پرورش گوسفند

 

ویژگی مکان نگهداری گوسفندان

گوسفندان باید در محافظت کامل قرار بگیرند تا آن ها از حمله جانوران وحشی در امان بمانند. در واقع مراقبت و محافظت از آن ها باید به صورت کامل تخصصی و ۲۴ ساعته انجام گیرد.

همچنین مکان پرورش دام باید به طور مرتب و هر چند روز یکبار تمیز و ضدعفونی شود.

دقت داشته باشید، مکان های نم دار فضای مناسبی برای نگهداری آنها نمی باشد.

همچنین هر چند وقت یک بار از دامپزشک کمک بگیرید تا دام ها را معاینه کند تا به این طریق از بروز هر گونه بیماری ای باخبر و یا از سلامتی آنها مطمئن شوید.

مزایای پرورش گوسفند

از آنجایی که پرورش گوسفند در کشور ما در مسائل مذهبی و قربانی کردن اهمیت زیادی دارد و به دلیل داشتن گوشت حلال، مصرف آن در میان خانواده‌های ایرانی بسیار رایج است، پرورش گوسفند جز یکی از مشاغل کشورمان به شمار می آید.

اگر شما هم قصد دارید به پرورش دام بپردازید، با در نظر گرفتن عوامل مختلف می‌توانید به سوددهی مناسبی از این طریق برسید.

نگهداری گوسفند چندان کار سختی نیست. با  توجه به فضای کمی که گوسفندان نسبت به سایر چهارپایان اشغال می کنند، نگهداری آنها راحت تر است و می توان به تعداد بالاتری نسبت به دیگر دام ها آنها را در یک مکان مناسب نگهداری کرد. از آنجا که این نوع دام دارای نژادهای مختلفی است، می‌توان متناسب با هر نوع آب و هوایی آنها را نگهداری کرد و حتی برخی از نژادها در نواحی بسیار خشک و یا آب و هوای کوهستانی قابل پرورش هستند.

مزیت دیگر این شغل که مهم ترین مزیت برای دامدار به حساب می آید این است که می‌توانند در هر فصلی از سال گوشت و محصولات دیگر گوسفندان را به بازار عرضه کنند و به فروش برساند. به بیان دیگر در بازار دام ها هیچ گونه محدودیت زمانی برای ارائه محصولات گوشتی وجود ندارد.

برای این که در این شغل موفق بود، تنها نکته ای که باید رعایت کرد، دقت در هنگام نگهداری دام ها است.  گوسفندان در مقابل بیماری ها و انگل‌ها توان مقاومتی زیادی ندارد و باید دامداران در زمینه ضدعفونی و نگهداری آنها موارد بهداشتی را کاملا رعایت کنند.

پس با سرمایه اولیه مناسب می توان در این عرضه وارد شد و خیلی های دیگر را به نیروی کار دعوت کرد. در واقع اشتغال زایی یکی مهم ترین مزیت پرورش گوسفند است. بنابراین، اگر تصمیم گرفته اید این کار را انجام دهید، بهتر است از افرادی که دارای تجربه در این زمینه هستند، کمک بگیرید.

 

مزایای پرورش گوسفند

 

کلام آخر

در صورتی که می خواهید برای پرورش گوسفند اقدام کنید، لازم است قبل از هر کاری یکسری نکاتی را در نظر بگیرید. گروه ما به نام الو گوسفند می‌تواند در این زمینه به همیاری شما بپردازد و برای خرید دام شما را راهنمایی کند.

هم چنین شما با تماس با گروه ما می توانید اطلاعات دقیق تری نسبت به قیمت روز خرید گوسفند به دست آورید‌.