آشنایی با قیمت بره زنده

تیم ما به نام الو گوسفند در زمینه فروش دام زنده و هم چنین بره فعالیت دارد. هدف ما ارائه خدماتی به منظور راحتی بیشتر مشتریان می باشد. در صورتی می خواهید قیمت بره زنده را بدانید می توانید با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید.

ما سعی کردیم قیمت معقولی برای دام ها مانند قیمت بره زنده در نظر بگیریم. پس خوب است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و چگونگی تعیین قیمت بره زنده با ما در این مقاله همراه باشید.

پیدا کردن مرکز معتبر برای خرید بره

همانطور که می دانید، مراکز زیادی هستند که در این زمینه فعالیت دارند و انتخاب از بین آنها برای خرید بره زنده کمی دشوار است. مخصوصا در شهرهای بسیار بزرگ. الو گوسفند می تواند برای خرید انواع دام ها به شما کمک کند.

تنها کافی است با یک تماس کوچک از قیمت بره زنده و سایر دیگر دام ها باخبر شوید‌ و بره مورد نظر شما براساس قیمت روز محاسبه و در اختیارتان قرار می گیرد.

 

پیدا کردن مرکز معتبر برای خرید بره

متغیر بودن قیمت بره زنده

از آنجا که قیمت بره زنده روزانه و حتی ساعتی در حال تغییر است، نمی توان به صورت دقیق در این مطلب برای شما قیمت مشخصی بیان کرد.در صورتی که تصمیم به خرید بره زنده را دارید، باید یک سری نکات را بدانید.

برای مثال، بره گوسفند به خاطر سن کمی آن باید در شرایط کاملا تمیز و ضدعفونی شده نگهداری شود و همچنین تغذیه آن فراهم باشد‌ تا بتوان از بره گوسفند به وزن دهی مناسب رسید.بنابراین در ادامه مقاله به یک سری نکات با آگاهی بیشتر شما می پردازیم.

نکات مهم در خرید بره زنده

قبل از این که برای خرید بره زنده اقدام کنید، خوب است به نکاتی دقت کنید. این روزها افراد زیادی در اطراف خیابان ها و معابر به فروش دام ها می پردازند.

این دسته از افراد ممکن است تاییدیه از اتحادیه نداشته باشد‌ و بدون رعایت اصول بهداشتی دام ها را نگهداری کنند که در این شرایط هیچ تعهدی برای سالم بودن دام وجود ندارد.

بنابراین اگر قصد خرید بره زنده را دارید، حتما در انتخاب خود دقت داشته باشید.شما می توانید از الو گوسفند چه برای خرید بره و چه برای خرید دیگر دام ها مانند گوسفند، گاو و مرغ و خروس اقدام کنید.

در ادامه مقاله به بررسی یک سری نکات برای خرید بره زنده می پردازیم.

  • برای پرورش گوسفند باید زمان مشخصی در نظر گرفته شود که معمولا برای خرید گوسفند در اوایل پاییز اقدام می کنند.
  • نکته دیگری که باید برای خرید بره گوشتی به آن دقت کرد این است که بره باید به وزن ۲۰ الی ۲۵ کیلو رسیده باشد. همچنین زمان مناسب برای بری شیری در اوایل فصل بهار می باشد.
  • زمانی که هدف تان از خرید بره شیری، رسیدن به وزن بیشتر است. پس باید به سراغ بره هایی بروید که رشد بیشتری خواهند داشت و همچنین خرید بره هایی که می توانند عضلات بیشتر داشته باشند، برای خرید مناسب تر هستند.
  • خرید نژاد هایی مانند کردی، بلوچی، مهربان، سنگسری و افشاری برای پرورش بره به منظور گوشت بیشتر بسیار مناسب هستند و پس از حدود یک ماه به وزن قابل توجه خواهند رسید.

نحوه نگهداری بره

نحوه نگهداری بره

 

معمولا خرید بره برای پرورش بره گوشتی انجام می شود. حتما مشاهده کرده اید، گوشت بره جز منوهای اصلی رستوران ها می باشد. ‌بنابراین پرورش بره گوشتی اهمیت زیادی دارد.

از گذشته تا به حال پرورش گوسفند با روش های مختلف انجام شده است که امروزه با روش های مدرن به صورت مکانیزه پرورش بهترین روش شناخته می شود. در حقیقت پرورش گوسفند  به منظور چاق شدن و کسب وزن بیشتر برای رسیدن به گوشت بیشتر است.

این کار بیشتر وقت ها به نام شغل بدون ضرر شناخته می شود اما به این معنا نیست که کار راحتی باشد. بلکه برای  انجام آن نیازمند تجربه و مهارت کافی است و اگر تصمیم دارید وارد این کار شوید، باید اطلاعات کافی از گوسفندان مانند نژاد، مواد غذایی و جایگاه مناسب برای آنها داشته باشید.

پرورش بره به دو صورت قابل انجام است که شامل پرورش بره در محیط کاملا بسته و دارای سقف و دومین  روش، پرورش بره در محیط باز به طوری که تنها اطراف ان با حصار بسته شده است. دومین روش بخاطر فعالیت بیشتر گوسفندان و از دست دادن مقدار انرژی از آنها وزن کمتری اضافه می کنند‌.

روش های مختلف پرورش بره

معمولا بره هایی که تازه بدنیا آمده اند، به چند روش مختلف پرورش داده می شوند.

پرورش بره شیری همراه با کنسانتره: در این روش در کنار استفاده بره از شیر مادر، مقداری کنسانتره مصرف می کند. وزن گیری بره در این روش بستگی به نوع شیر مادر دارد. در واقع هر چقدر درصد مواد مغذی شیر بیشتر باشد، وزن بره بیشتر می شود. در آخر بره شیری در سه الی چهار ماهگی از شیر گرفته می شود. و زمانی برای کشتار برده می شود که به وزن ۴۰ الی ۵۹ کیلو در ۵ ماهگی می رسد.

پرورش بره شیری تنها با شیر مادر: در این روش بره شیری تنها از شیر مادر استفاده می کند و در سه ماهگی به وزن تقریبا ۲۰ کیلو می رسند و برای کشتار فرستاده می شود.

پرورش بره شیری تنها با کنسانتره: در این روش بره فقط تا دو الی سه ماهگی از شیر مادر استفاده می کند و سپس از کنسانتره با درصد بیشتر تغذیه می کند.

پرورش بره در مراتع

در این روش پرورش با خرید بره زنده در چهار تا پنج ماهگی از مراتع طبیعی برای تغذیه آنها استفاده می شود. هم چنین می توان از مقداری کنسانتره در وعده های غذایی آنها استفاده نمود.این بره ها در هفت الی هشت ماهگی به وزن های ۴۰ الی ۵۰ کیلو می رسد که برای کشتار مناسب هستند.

پرورش گوسفند جوان با خرید بره زنده

 

پرورش گوسفند جوان با خرید بره زنده

 

بره هایی که در فصل تابستان خریداری می شوند، با بردن آنها در مراتع و تغذیه شان از این طریق وزن آنها به ۵۵ تا ۶۰ کیلو می رسد. سپس به عنوان گوسفند جوان فروخته می شوند. در کنار بردن به مراتع از علوفه نیز استفاده می شود که بهتر است علوفه ارزان خریداری شود. چرا که بیشتر تغذیه به چربی تبدیل می شود.

در ایران بیش از ۲۰ نژاد بره وجود دارد

نژاد گوسفند به معنای این است که دسته ای از گوسفندان دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که نسبت به سایر نژادها متفاوت است. هم چنین این نوع دام جز دام هایی است که دارای نژادهای فراوانی می باشد که تنوع آنها در نوع ظاهرشان، میزان جثه، منطقه زندگی و نوع پشم آنها می باشد.

در کشور ما بیش از ۲۰ نژاد بره یا همان گوسفند وجود دارد که هر کدام از آنها به خاطر اهدافی که از پرورش دارند، نسبت به دیگر نژادها برتری دارند. همانطور که گفتیم، هر کدام از نژادها با توجه به منطقه ای که در آن نگهداری می شود، در شرایط متفاوتی بزرگ می شوند.

برای خرید بره زنده نسبت به بودجه خود اقدام کنید

اگر برای اولین بار است که برای پرورش گوسفند زنده اقدام می کنید، در حالی که هیچ تجربه ای ندارید باید در کار خود بسیار با دقت عمل کنید. اول هر کاری باید نسبت به بودجه مورد نظر گوسفند خریداری کنید و تمام محاسبات مربوط به تغذیه دام، محل نگهداری و مخارج آن، هزینه های مربوط به آب، برق و … در نظر بگیرید و سپس برای خریداری تعداد گوسفندی که می توانید با بودجه اولیه بخرید، اقدام کنید.

خوب است از افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت چندین ساله دارند، کمک بگیرید و از تجربیات آنها برای نگهداری گوسفندان استفاده کنید. در این شرایط باعث می شود از بسیاری از تلفات جلوگیری شود و به نتیجه بهتری برسید. در صورتی که برنامه خاصی برای این حرفه نداشته باشید، ممکن است با خطرات جبران ناپذیری روبرو شوید.

خرید بره براساس اهداف شما

 

خرید بره براساس اهداف شما

 

قبل از این که برای خرید اقدام کنید و از قیمت بره زنده باخبر شوید، بهتر است با توجه به اهداف تان تصمیم بگیرید. وجود اهداف مختلفی مانند فروش بیشتر شیر، ذبح گوسفند و استفاده از گوشت و پروتئین آن و یا استفاده از پوست آن در انتخاب نوع گوسفند زنده موثر است.

بنابراین با اضافه کردن اهداف دیگر برای خرید بره باعث می شود انتخاب برای شما سخت شود و حتی بر روی قیمت بره زنده تاثیر بگذارد.

در ادامه به اهداف مختلف به منظور پرورش بره می پردازیم:

  • اگر قصد شما از خرید بره استفاده از شیر آن به منظور تولیدات لبنی مانند شیر، ماست، کره، پنیر و دوغ و … است بهتر است در فصل شیردهی اقدام کنید. در واقع بهترین آن ها بره هایی هستند که مادرشان پستان های بزرگی دارند‌.
  • برای استفاده از پوست بره ها به منظور تولید کیف، کفش و لباس های گرم بهتر است بعد از زایمان اقدام به خرید کنید. بره هایی که تنها یک هفته از تولد آن ها می گذارد، برای این هدف خریداری می شوند. معمولا نژادهایی برای این منظور خرید می شوند که دارای پوست های مرغوبی می باشند.
  • اگر برای وزن گیری بیشتر قصد دارید، بره بخرید. بهتر است به سراغ نژادهایی از نوع بره گوشتی بروید.

اهدافی که می توان با پرورش بره به آنها رسید:

پرورش بره گوشتی یکی از بهترین راه ها برای تامین میزان گوشت مورد نیاز می باشد که گوشت بره جز بهترین گوشت ها به شمار می آید. با بکارگیری بهترین روش های نگهداری و تغذیه مناسب دام ها می توان به بهترین نتیجه از خرید بره زنده رسید. مزایایی که پرورش بره گوشتی می توان برای شما دام پرور داشته باشد، به شرح زیر است:

  • تولید گوشت و پروتئین رژیم غذایی، با خرید بره زنده و پرورش آن می توان به وزن آنها افزود و از میزان گوشت قابل توجهی بهره مند شد.
  • کیفیت گوشتی که از روش های کاملا طبیعی بدست می آید، از سایر گوشت ها بهتر و برای سلامتی انسان مناسب تر است.
  • می توان این روش به عنوان شغل جایگزین انتخاب کرد و سود مناسبی دریافت کرد. همچنین فرستادن گوسفندان به مراتع می توان از مراتع محافظت نمود.

بهترین زمان برای فروش بره گوشتی

حال که می خواهید، برای پرورش بره اقدام کنید بهتر است از زمان مناسب برای خرید و فروش آن باخبر شوید. در اولین مرحله باید در نظر بگیرید که چه نژادی را برای پرورش می خواهید خریداری کنید.

بیشتر دامداران ترجیح می دهند که از طریق خرید بره زنده و پرورش آن به سود دهی بیشتری برسند. در این موقع سوالی که پیش می آید این است که چه زمانی برای خرید یا فروش بره مناسب است؟همانطور که می دانید، فصل زایش میش ها در اواخر زمستان و روزهای اول پاییز است و احتمال زایش آنها در این فصل بیشتر از هر زمان دیگری است.

چرا که در این فصل بیشتر گوسفندها از علوفه های تازه استفاده می کنند و ساعاتی از روز را در مراتع می گذرانند. اگر قصد فروش بره زنده را دارید، بهتر است در این فصل اقدام به فروش کنید. اما اگر قصد خرید دارید، توصیه می شود در اوایل زمستان برای خرید اقدام کنید. چرا که روزهای اول زمستان قیمت بره زنده کمتر از فصول دیگر است.

قیمت بره زنده در تهران

 

قیمت بره زنده در تهران

 

قیمت بره زنده در تهران به خاطر جمعیت بیشتر شهر تهران ممکن است بیشتر از شهرهای دیگر در نظر گرفته شود. در واقع مراکز زیادی در این شهر در زمینه فروش دام های مختلف مانند بره، فروش گوسفند زنده  فعالیت می کنند.

اما مراکز معتبری که تحت نظارت قرار دارند، یک قیمت مشخص برای فروش بره در نظر می گیرند.همانطور که در ابتدا مقاله گفتیم، قیمت بره زنده به صورت روزانه در حال تغییر است که نمی توان قیمت مشخصی در این مقاله اعلام کنید.

اما اگر می خواهید از قیمت روز بره در شهر تهران باخبر شوید، با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق تری در اختیار شما قرار گیرد.

کلام آخر

اگر تصمیم جدی برای پرورش گوسفند را گرفته اید، خوب است بدانید نیمی از هزینه اولیه تان باید برای خرید بره بپردازید.شما می توانید برای خرید بره زنده در هر ساعتی از شبانه روز از تیم الو گوسفند کمک بگیرید. در حقیقت تیم ما در کل روز آماده خدمت رسانی است تا در این زمینه به شما کمک کند و هر جایی که سکونت دارید، اقدام به خرید کنید.

ممنون که ما را در این مقاله همراهی کردید.