نکات کلیدی در حمل و نقل دام زنده

نکات کلیدی در حمل و نقل دام زنده

در کشور ما به صورت روزانه تعداد بسیاری دام‌ زنده خرید و فروش می‌شود و خیلی اوقات به خاطر نداشتن عدم اطلاعات در هنگام جابجایی، دام زنده دچار صدماتی می‌شود که برای دامداران جبران ناپذیر خواهد بود.  برای این که بدانید نحوه حمل و نقل دام زنده به چه صورت است با ما در این مقاله همراه باشید. ما در این مقاله به یکسری از نکات کلیدی در حمل و نقل دام زنده پرداخته ایم تا دامداران را در نحوه جابجایی کمک کنیم و از ضرر مالی آنها پیشگیری کنیم.

نکات کلیدی در حمل و نقل دام زنده

 

جابجایی دام زنده به چه صورت انجام می شود؟

برای این که دام زنده خریداری شده را به صورت سالم انتقال دهید بهتر است به نکات گفته شده در زیر دقت کافی داشته باشیم.

 • قبل از انتقال دام زنده حتما از سلامت تمامی دام ها مطمئن شوید. برای کار می‌توانید از دام پزشک مجرب کمک بگیرید. قبل از این که برای جابجایی دام ها اقدام کنید، مجوز لازم را از سازمان دامپزشکی کسب کنید.
 • قبل از حرکت از وضعیت آب و هوای مسیر باخبر باشید.
 • اگر قرار است دام ها را برای مدت طولانی جابجا کنید، حتما به اندازه کافی آب و مواد غذایی برای آنها فراهم کنید.
 • ضدعفونی کردن وسیله نقلیه از نکات کلیدی در حمل و نقل دام زنده است.
 • بهتر است در فصل تابستان کف وسیله نقلیه را ماسه بدون خاک و در فصل زمستان به همراه ماسه کمی کاه یا پوشال بریزید.

وسیله نقلیه مناسب برای جابجایی دام ها

یکی از نکات کلیدی در حمل و نقل دام زنده انتخاب نقلیه مناسب است. در صورتی که وسیله نقلیه به درستی انتخاب نشود می‌تواند به دام ها آسیب برساند. وسیله نقلیه ای که انتخاب می کنید باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • وسیله نقلیه را با توجه به نوع و تعداد دام ها انتخاب کنید. مانند ماشین، وانت، کامیون و غیره
 • اگر مسیر جا به جایی بسیار طولانی است و بیشتر از ۷۰۰ کیلومتر است می‌توانید از وسیله‌های نقلیه مانند قطار یا کامیون های مخصوص استفاده کنید.
 • در صورتی که قصد دارید گوسفند یا بز جابجا کنید، کف ماشین حمل و نقل نباید صاف و لغزنده باشد.
 • حتما در نظر داشته باشید ماشینی که انتخاب می کنید از نظر بدنه سالم باشد تا دام در هنگام جا به جایی با مشکل روبرو نشود.
 • وسیله نقلیه باید دارای کف مناسب و بدون ضرب دیدگی و دارای تهویه استاندارد باشد.

وسیله نقلیه مناسب برای جابجایی دام ها

نحوه بارگیری دام ها

در کنار در نظر گرفتن نکات کلیدی در حمل و نقل دام زنده باید به نحوه بارگیری آنها نیز توجه کافی داشته باشید. برای این که این مرحله را به خوبی بگذرانید، بهتر است به نکات گفته شده در زیر دقت داشته باشید:

 • حدود یک ساعت قبل از حرکت به دام ها کمی آب و غذا بدهید و به مدت چند ساعت از دادن آب و علوفه پرهیز کنید.
 • برای بارگیری باید وسیله نقلیه زیر سکو بارگیری قرار بگیرد.
 • سعی کنید در طول حرکت محل نگهداری دام ها را تمیز نگه دارید. در هنگام بارگیری دام ها به آرامی و به صورت تک تک به درون ماشین انتقال دهید.
 • دقت داشته باشید دام های باردار را با سایر دام‌های دیگر جابجا نکنید.
 • در هنگام جابجایی نباید سرعت ماشین بیش از حد باشد.
 • بعد از رسیدن به مقصد مجدداً ماشین را در کنار سکو بارگیری دام ها قرار دهید.
 • بعد از این که تمام دام‌ها  از ماشین پیاده شدند، دوباره ماشین و کلیه وسیله ها را ضدعفونی کنید.
 • در صورتی که تعداد دام ها بیش از اندازه باشد، بهتر است هنگام جا به جایی، آنها را از یکدیگر به وسیله نرده تفکیک کنید.

پرورش دام با هزینه های کمتر

در این قسمت قصد داریم، برای رسیدن به سوددهی بیشتر در زمینه پرورش گوسفندان به یک سری نکات بپردازیم. در صورتی که با روش های مدرن و پیشرفته در دامداری هنوز آشنا نیستید و به تازگی می خواهید در این کار قدم بگذارید بهتر است در این قسمت با ما همراه باشید.

پرورش دام با هزینه های کمتر

 

 • در مرحله اول باید دام سالم انتخاب کنید.
 • بعد از این که دام‌های سالم را انتخاب کردید، قبل از شروع پرورش آنها را واکسینه کنید و تحت نظر دامپزشک قرار بگیرند. در این صورت، از بروز هرگونه بیماری در بین آن ها در سریع ترین وقت اطلاع می یابید. اما اگر از وجود بیماری بسیار خطرناک در بین دام ها اطلاع پیدا نکنید، خیلی سریع به دیگر دام ها انتقال پیدا می کند و در آخر با یک ضرر مالی زیادی رو به رو می شوید.
 • با یاد گرفتن یک سری کارها که برای پرورش دام نیاز است می توانید هزینه خود را کاهش دهید. کارهای مانند کوتاه پشم گوسفندان، واکسن زدن و …
 • پاک و تمیز بودن آب مصرفی دام ها در سلامتی آنها بسیار اهمیت دارد. بنابراین اگر می‌خواهید دام خود دچار بیماری نشود، سعی کنید جایگاه آب آنها را روزانه تمیز کنید.
 • اگر این امکان وجود دارد که دام ها را در مراتع طبیعی ببرید، حتما این کار را انجام دهید. این کار باعث می‌شود، هزینه شما کاهش پیدا کند و دام به رشد قابل توجهی برسند.
 • اگر با دام هایی که بی حال هستند و توانایی راه رفتن را ندارد، روبه رو شده اید، هر چه سریعتر آنها را از دیگر دام های گله جدا کنید.
 • برای تغذیه دام ها سعی کنید، حتماً از کنسانتره و مواد غذایی سالم و بهداشتی استفاده کنید تا در مدت زمان کوتاهی به وزن قابل توجهی برسند.
 • هرگز این نکته را فراموش نکنید که باید هر روز در دو نوبت به آنها سر بزنید و از سلامتی آنها مطمئن شوید.

برخی از دامداران فکر می کنند پرورش دام به روش های پیشرفته و مدرن هزینه‌بر خواهد بود. اما رعایت یکسری نکات هرچند کوچک و اهمیت دادن به دام می تواند شما را به سود هرچه بیشتر رساند.

مرکز فروش دام الو گوسفند

مرکز فروش دام الو گوسفند جز یکی از مرکزهای معتبر در زمینه فروش انواع دام ها به خصوص گوسفند فعالیت می باشد. این مرکز تمام تلاش خود را می‌کند که نکات کلیدی در حمل و نقل دام زنده را به طور دقیق رعایت کنند تا دام ها دچار کمترین آسیب هم نشوند و در سلامت کامل به مقصد برسد. این مرکز بابکارگیری دامپزشکان مجرب فعالیت خود را انجام می دهد و تمام تلاش خود را می کند تا دام های سالم و سرحال به مشتریان خود ارائه دهد.

در واقع مرکز الو گوسفند با عرضه دام با کیفیت توانسته است اطمینان مشتریان خود را جذب کند.

شما هم می توانید برای سفارش دام زنده با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

مرکز فروش دام الو گوسفند

 

بدون نگرانی دام زنده خود را خریداری کنید

آیا برای خرید دام زنده خود نگران هستید؟ و مرکز مطمئنی را برای خرید دام زنده نمی شناسید، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با گروه الو گوسفند با ما همراه باشید. این مرکز با رعایت تمام اصول بهداشتی اقدام به ارائه دام می کند. در واقع  این مرکز در هنگام روبرو شدن با کوچکترین آلودگی و بیماری در بین دام ها، آنها را تحت درمان قرار داده تا شیوع بیماری در  سایر دام ها جلوگیری کند.

همچنین این اطمینان را به شما می دهیم، گروه الو گوسفند تمام دام ها را با بهترین مواد غذایی پرورش می دهد و برای تهیه تغذیه آنها از هیچ دارو هورمونی استفاده نمی کند.

در منزل خود به راحتی دام زنده خریداری کنید

این روزها به دلیل مشغله فراوانی که وجود دارد بسیاری از افراد توانایی طی کردن مسافت های طولانی و مراجعه به مرکزهای مختلف فروش گوسفند را ندارد و به دنبال راه چاره ای هستند که با خیال راحت دام خود را در سریع ترین زمان ممکن خریداری کنند. این روزها مراکز زیادی در زمینه فروش دام به صورت اینترنتی فعالیت می‌کند و امکان خرید آنلاین را برای بسیاری از دامداران راحت کرده اند.

گروه الو گوسفند نیز به صورت آنلاین در زمینه فروش انواع دام ها فعالیت می کند و با جلب رضایت مشتریان، خرید را برای آنها آسان تر کرده است.

در ادامه به بررسی برخی از مزیت های خرید به صورت آنلاین می پردازیم.

 • خرید آنلاین باعث می شود، شما در هر ساعتی از شبانه روز به وب سایت مراجعه کنید و به راحتی خرید خود را انجام دهید. اگر به راحتی نمی توانید به دنبال دام مورد نظر خود باشید، بهتر است از این روش بهره مند شوید.
 • می توانید با کمی جست و جو قیمت های چند مرکز مختلف را بسنجید. و با توجه به نیازتان دام مورد نظر را با قیمت مناسب خریداری کنید.
 • هم چنین می توانید در قسمت نظرات و توضیحات مشتریان، به راحتی میزان رضایت آن ها را در نظر بگیرید و با آگاهی کامل از کیفیت عملکرد مرکز فروش دام، خرید خود را انجام دهید.
 • از آنجا که فعالیت های روزانه بسیاری از افراد زیاد است و با وجود ترافیک های سنگین شهرها، حضور در مرکزهای فروش دام وقت زیادی نیاز دارد، خرید آنلاین می تواند بهترین گزینه را برای این دسته از افراد داشته باشد تا با خیال راحت دام خود را در درب منزل تحویل بگیرند.

 

در منزل خود به راحتی دام زنده خریداری کنید

 

کلام آخر

از آنجایی که با نکات کلیدی در حمل و نقل دام زنده آشنا شده اید می توانید برای خرید مطمئن اقدام کنید.

در صورتی که تمایل داشته باشید خرید خود را از الو گوسفند انجام دهید می توانید با مسئولین فروش ما تماس بگیرید.

ممنون که ما را در این مقاله همراه کردید.

 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *