خرید گوسفند زنده در تهران

 اگر تصمیم به خرید گوسفند زنده دارید، خوب است با ما در این مقاله همراه باشید.الو گوسفند یک گروه معتبر است که برای عرضه انواع دام ها گرد هم آمده اند. الو گوسفند تصمیم دارد خدمات گسترده ای برای مشتریان خود فرآهم کنند تا آنها به راحتی برای خرید گوسفند زنده و سایر دام ها اقدام کنند.

شما هم می توانید با این مجموعه آشنا شوید و از خدمات آن استفاده کنید. کافی است برای آشنایی بیشتر با الو گوسفند تماس بگیرید.

گوسفند زنده جز حیوانات اهلی است

همانطور که می دانید، گوسفند زنده جز حیوانات اهلی می باشد که در دسته چهارپایان و گیاهخواران است. پرورش گوسفند زنده برای انسان استفاده مفیدی دارد. گوشت آن برای تهیه غذا، پشم آن برای تولید لباس و نخ و شیر گوسفند برای تولید محصولات لبنی مورد استفاده قرار می گیرد.

پس اگر قصد خرید گوسفند زنده را دارید، باید نسبت یک سری اطلاعات در این زمینه آگاهی داشته باشید.از گذشته تا به حال در سراسر دنیا گوسفند هایی با نژادهای مختلف و به منظورهای مختلف پرورش داده می شود‌.

شما هم اگر قصد دارید در این زمینه فعالیت کنید و به پرورش گوسفندان بپردازید، خوب است بدانید گوسفند ها دارای نژادهای مختلفی هستند و هر کدام از این نژادها برای استفاده خاصی مفید می باشد. با بررسی نژادهای مختلفی که در کشور ما وجود دارد می توانید به نتیجه خوبی برسید و با انتخاب نژاد مناسب با آب و هوایی که قصد دارید در آن به پرورش بپردازید فعالیت خود را شروع کنید.

 

گوسفند زنده جز حیوانات اهلی است

ویژگی های مهم گوسفند

از آنجا که گوشت گوسفند در زندگی انسان ها بسیار اهمیت دارد و بخشی از مواد غذایی مورد نیاز بدن را تامین می کند،  آشنایی با چگونگی زندگی و رشد آن اهمیت زیادی دارد. همانطور که می دانید، گوسفند حیوانی گیاه خوار است که در وعده‌های غذایی خود از گوشت استفاده نمی کند و معمولاً برای تامین مواد غذایی آن می‌توان از گیاهان، علف ها و انواع آنها استفاده کرد و برخلاف تصور انسان ها این دسته از حیوانات دارای هوش بسیار زیادی هستند و حتی می‌توانند احساساتی مانند ترس، خشم و شادی را به دیگر گوسفندان ابراز کنند. حتی قادر هستند، چهره تعداد زیاد گوسفندان دیگر را برای دو سال در ذهن خود تشخیص دهند.

جالب است بدانید، بره های گوسفندان بعد از چند دقیقه تولدشان می توانند راه برود و بعد از چند ماه به زندگی خودشان بدون هیچ وابستگی ادامه دهند. ویژگی بسیار مهمی که این حیوان دارد این است که با انواع شرایط آب و هوایی خود را تطبیق می دهد و می تواند برای افزایش جمعیت خود اقدام کند‌‌. در کنار مفید بودن گوشت گوسفند می توان از اهمیت چربی آن نیز بگوییم. به طوری که به همان میزانی که چربی گوسفندی وارد بدن می شود می تواند بسیاری از بیماری ها را  از بدن دفع کند.

اما در کنار آشنایی با ویژگی های مهم گوسفند بهتر است با معایب آن نیز آشنا شوید. گوسفندان جز حیواناتی هستند که توانایی دفاع از خود را ندارد. بنابراین همیشه در خطر حمله حیوانات مهاجم مانند  گرگ یا سگ قرار دارند. همچنین این حیوان در برابر بیماری ها ضعیف است و می تواند به راحتی بیمار شود و سلامتی سایر گله را به خطر بیندازد.

تفاوت نژاد های گوسفند ها با یکدیگر

همانطور که گفتیم، گوسفندان از نژادهای مختلفی تشکیل شده اند که بر اساس نوع نژادهای آن در مناطق مختلف کشورمان نگهداری و به پرورش آنها پرداخته می شود. بخاطر تفاوت هایی که نژادهای مختلف دارند باعث می‌شود از آنها بهره مندی های متفاوتی بشود.

برای مثال، یک گوسفند ممکن است با نژاد دیگری از نظر ظاهری و بدنی و حتی رفتاری متفاوت باشد. یکی از نژاد هایی که در کشور ما وجود دارد، نژاد کردی است که حتی در مناطق کوهستانی از آن نگهداری می شود.

این‌ گونه نژاد بیشتر برای راحتی جابجایی در مناطق صعب العبور استفاده می شود. اما نژاد دیگری مانند گوسفند افشاری در مناطق آذربایجان شرقی پرورش داده می‌شود که بیشتر به منظور تولید گوشت در این منطقه پرورش داده می شود.

نژاد های دیگری مانند نژاد مغانی، بختیاری، بلوچی، تالشی، سنگسری، قشقایی و غیره هم وجود دارد که هر کدام از این نژادها در منطقه خاصی از کشور پرورش داده و برای مصارف مختلفی از آنها استفاده می شود.

 

تفاوت نژاد های گوسفند ها با یکدیگر

خرید گوسفند زنده از الو گوسفند

ما راهی را برای خرید گوسفند زنده به شما پیشنهاد می دهیم که بدون واسطه و به صورت مستقیم از تولید کننده خریداری کنید. سایت الو گوسفند که در ابتدای مقاله با آن آشنا شدید تصمیم دارد، خدماتی را برای شما خریداران ارائه دهد که با خیال راحت دام مورد نظر خود را خریداری کنید و تمام تلاش خود را می کند، بدون هیچ واسطه ای و با قیمت مناسب از خرید گوسفند زنده رضایت کامل داشته باشید.

این مرکز در طول شبانه روز فعالیت دارد و می توانید در هر ساعتی که تصمیم به خرید دارید این کار را در سایت انجام دهید و یا با شماره های ثبت شده سفارش خود را انجام دهید.

از آنجا که ما ایرانیان برای هر مراسمی اقدام به خرید گوسفند یا هر دام زنده دیگری می کنیم نیاز است با یک مجموعه معتبر و مطمئن آشنا باشید تا با خیال راحت از قیمت و کیفیت مجموعه، خرید خود را انجام دهید.در واقع گروه الو گوسفند تصمیم می گیرد، با ایجاد خرید آنلاین دام به صورت اینترنتی نیازی که مردم برای خرید دام دارد را برطرف کند و از آنجا که امروزه با وجود  مشغله ها و روزمره های زندگی انجام یک خرید راحت بسیار اهمیت دارد، خرید اینترنتی و دریافت آن در درب منزل مورد استقبال خیلی ها قرار می گیرد.

شما می توانید با تماس گرفتن با گروه الو گوسفند و صحبت در مورد سفارش دام و بیان تمام ویژگی هایی که می‌خواهید فروش گوسفند زنده مورد نظر داشته باشد مانند نوع نژاد و سایر اطلاعاتی همانند آدرس، زمان دریافت و غیره را به آنها مطرح کنید و دام مورد نظر در زمان مشخص همراه با باسکول به منظور وزن‌ کشی دوباره در محل مورد نظر شما ارسال می گردد.

برخی نکات مهم برای تهیه گوسفند زنده

بی شک با فروشندگانی که در معابر و خیابان های تهران فعالیت می‌کنند، روبرو شده اید. خوب است بدانید، این‌گونه فروشندگان که در زمینه فروش دام فعالیت می‌کند ممکن است فاقد مجوز فروش باشند و همچنین از نظر رعایت بهداشت در محل نگهداری دام ها مورد تایید نباشند.

پس اگر قصد دارید برای خرید گوسفند زنده به صورت سالم اقدام کنید و دچار پشیمانی از خرید خود نشوید، هیچگاه به این گونه افراد اطمینان نداشته باشید و خرید خود را از کنار معابر و خیابان ها انجام ندهید. چرا که آنها هیچ گونه مسئولیتی در قبال فروش گوسفند زنده نخواهند داشت.

پس برای خرید گوسفند زنده خود از جای مطمئن بهتر است به سراغ مراکز معتبر بروید و تا زمانی که از داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت یک مرکز مطمئن نشدید، هیچگاه خرید خود را انجام ندهید.

 

برخی نکات مهم برای تهیه گوسفند زنده

 

در ادامه مقاله حتما به نکات گفته شده در هنگام خرید گوسفند زنده دقت کافی داشته باشید:

 • در صورتی که به میزان کافی تجربه خرید دام را ندارید، می توانید از افرادی در این زمینه مهارت کافی دارند و چند سال است در پرورش دام فعالیت دارند، کمک بگیرید.
 • اگر به تعدادی قابل مشاهده ای قصد دارید گوسفند زنده خریداری کنید، حتما از مشاورین این زمینه کمک بگیرید تا گوسفند بیمار خریداری نکنید.
 • حتما در هنگام خرید به هر کدام از دام ها با دقت توجه کنید و مطمئن باشید که عاری از هر گونه بیماری باشند. در واقع قبلا از این که با ضرر مالی مواجه کنید، پیشگیری کنید.
 • مرکزی که قصد خریداری دام از آنجا را دارید، باید مورد تایید دامپزشکی باشد. معمولا مراکزی که تحت نظارت دامپزشکان قرار می گیرید، در صورت وجود هر گونه بیماری در بین دام ها، توسط دام پزشک درمان می شود.

برای جا به جایی دام ها به نکات زیر دقت کنید:

 • شرایط مناسب را برای جا به جایی دام ها در وسیله نقلیه ایجاد کنید. برای اطمینان بیشتر خوب است، قبل از جا به جایی وسیله نقلیه را ضدعفونی کنید.
 • در صورتی که دام ها باید مسیر طولانی را طی کنند، حتما آب و آذوقه برای آنها فرآهم کنید.
 • در طول جابه جایی از برخورد دام ها با سایر حیوانات و افراد دیگر جلوگیری کنید.
 • در هنگام بار زدن گوسفندها دقت داشته باشید، آسیبی به آنها وارد نشود.

سالم بودن دام مهم ترین نکته در هنگام خرید است

سلامت گوسفندی که می خواهید خریداری کنید، از همه لحاظ اهمیت دارد. چرا که گوشت آن جزء دسته مواد غذایی انسانی می باشد و در صورت ناسالم بودن گوشت سلامت انسان را به خطر می‌اندازد.

گوشت گوسفندی سرشار از پروتئین است که این گونه مواد در خوراک های گیاهی یافت نمی شود.در واقع برخی از بیماری های گوسفند می‌تواند با گوشت آلوده به انسان منتقل شود. بنابراین عرضه گوشت و محصولات گوشتی سالم اهمیت زیادی در پرورش گوسفند دارد.

بنابراین رعایت نکات سلامتی در نحوه نگهداری آنها باعث می شود که سلامت انسانی به خطر نیفتد.اگر هم پرورش گوسفند برای هدف های دیگر انجام شود، باز هم سلامتی آن اهمیت زیادی دارد. چرا که یک گوسفند ناسالم می تواند سایر دام های دیگر را دچار بیماری می کند و یک ضرر مالی به دنبال خواهد داشت.

بنابراین بهتر است در هنگام خرید گوسفند زنده برای مشخص شدن سالم بودن آن یکسری نکات را در نظر بگیرید. راهی که می‌توان برای مطمئن شدن از سلامتی دام به کار ببرید این است که از یک دامپزشک در این زمینه کمک بگیرید. در غیر این صورت با توجه به ظواهر دام می توانید خودتان به این نکته برسید که آیا گوسفند مورد نظر سالم است یا نه. نکات ظاهری که باید در نظر بگیرید، شامل موارد زیر است:

 • میزان تحرک دام
 • بررسی پشم ها، در صورتی که به راحتی به مو گوسفند ریزش داشته باشد نشانه بیماری است.
 • چشم و دهان دام باید بدون آبریزش و عفونت باشد.
 • نشخوار کردن دام
 • بررسی ادرار و مدفوع آن

خرید گوسفند زنده با وزن واقعی

گوسفندی برای خرید مناسب است که وزن واقعی آن بر روی باسکول نشان داده شود. در واقع برخی از مراکز فروش دام برای سوددهی  بیشتر همراه تغذیه روزانه نمک یا سنگ نمک قرار می دهند تا دام ها بیشتر احساس تشنگی کنند و مقدار آب زیادی بخورند. در این صورت وزن آنها بیشتر از حد معمول شان نشان داده می شود.

 

خرید گوسفند زنده با وزن واقعی

زمان مناسب برای خرید

از گذشته تا به حال پرورش گوسفند جز شغل هایی بوده است که در کنار راحت بودن سود مناسبی برای فرد داشته است. پس اگر قصد دارید با خرید گوسفند به پرورش آن بپردازید، زمان آن بسیار اهمیت دارد و باید بدانید چه زمانی برای خرید بره های جوان مناسب است.

بر اساس تجارب دامداران، بهترین زمان برای خرید اوایل پاییز است.اما برای ذبح گوسفند قصد خرید دارید زمان آن اهمیت چندانی ندارد.در واقع زمان مناسب خرید به اهداف شما از خرید بستگی دارد.خوب است بدانید، فصل زایش گوسفند در اوایل بهار می باشد. بنابراین در صورتی که تصمیم دارید در این فصل گوسفند خریداری کنید، احتمال زایش در این فصل بسیار زیاد است.

بهترین مرکز فروش گوسفند زنده

از آنجایی که مراکز زیادی در زمینه فروش گوسفند زنده فعالیت دارند، انتخاب از بین مراکز مختلف کار ساده ای نیست و باید در این زمینه دقت کافی داشته باشید.

در واقع مرکزی به عنوان بهترین مرکز فروش گوسفند زنده انتخاب می شود که شرایط زیر را داشته باشد:

 • امکان تحویل گوسفند زنده در درب منزل خریدار
 • بهترین دام از نظر بهداشتی و داشتن سلامتی کامل
 • پرورش دام ها تحت نظر واکسیناسیون و بررسی‌های پزشکی
 • بهترین برخورد با مشتریان
 • امکان تحویل فوری
 • امکان فرستادن قصاب همراه با دام خریداری شده برای مشتری
 • کسب سابقه ای درخشان در زمینه فروش دام برای رضایت مشتریان

کلام آخر

حال که با اهمیت گوسفند زنده و تاثیر آن بر روی سلامتی انسان باخبر شده اید، بهتر است خرید گوسفند زنده را در یک مرکز معتبر انجام دهید.

در صورتی که می خواهید از گروه ما یعنی الو گوسفند خریداری کنید می توانید با مسئولین ما در این زمینه تماس بگیرید و از قیمت های روز آن با خبر شوید.

ممنون که ما را در این مقاله همراهی کردید.