خرید گوسفند زنده برای قربانی کردن


گوسفند زنده برای قربانی کردن

گوسفند زنده یکی از حیوانات حلال گوشت است که گوشت آن سرشار از پروتئین های ضروری برای بدن می باشد. همان طور که می دانید، گوشت گوسفند یکی از مواد غذایی ضروری در برنامه غذایی به شمار می آید. بنابراین، سالم بودن آن برای تامین پروتئین بسیار اهمیت دارد.در صورتی که گوشت ناسالم را مصرف کنید می تواند باعث بروز بسیاری از بیماری ها شود و سلامت شما را به خطر بیاندازد.مسئله مهم در این قسمت این است که گوشت گوسفند را از کجا خریداری کنیم. شما می توانید با خرید گوسفند زنده برای قربانی کردن از سلامت گوشت مطمئن شوید و نگرانی بابت فاسد بودن آن نداشته باشید.

در این مقاله سعی کردیم به نکاتی در مورد خرید گوسفند زنده به منظور استفاده از گوشت آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

خرید گوسفند زنده برای قربانی کردن

 

پرورش گوسفندان به صورت بهداشتی

برای خرید گوسفند زنده باید به مرکزی مراجعه کنید که تمام دام ها را به صورت کاملا بهداشتی پرورش داده شده اند و نکات بهداشتی در زمینه نگهداری رعایت شده است.

متاسفانه بسیاری از مراکز وجود دارند که به صورت غیر بهداشتی در زمینه پرورش گوسفند فعالیت می کنند و این اطمینان را به شما نمی‌دهد که دام ارائه شده توسط دامپزشکی مورد تایید باشد. در واقع این گونه دام ها بدون شناسنامه هستند. بنابراین برای خرید گوسفند زنده برای قربانی حتماً به مرکز معتبری مراجعه کنید.

چگونه گوسفند سالم را تشخیص دهید.

برخی از مراکز در صورت مواجه شدن با بیماری دام ها تصمیم به فروش می گیرند و یا دام های بیمار را ذبح می کنند و گوشتشان را  می فروشند. در این صورت، اگر شما گوشت ناسالم را خریداری کنید و مصرف کنید بسیاری از مشکلات و بیماری ها شما را تهدید می کند. اما چگونه می توان در خرید گوسفند زنده برای قربانی کردن سلامتی آن تشخیص داد.

تا حد الامکان توسعه می‌شود، هیچ گاه از مراکز غیربهداشتی و غیر اصولی که زیر نظر هیچ دامپزشکی فعالیت می‌کنند گوسفند زنده خریداری نکنید. حتی اگر دام زنده این مراکز سالم باشد و هیچ گونه علائم بیماری نداشته باشد ممکن است در مکان های غیر بهداشتی پرورش داده و از نظر انواع میکروب ها و بیماری ها آلوده باشد.

چگونه گوسفند سالم را تشخیص دهید.

 

از وجود دلالان در زمینه فروش دام با خبر باشید.

همچنین نکته دیگری که در هنگام خرید گوسفند زنده برای قربانی کردن باید در نظر بگیریم این است که از وجود برخی از دلالان در زمینه فروش دام با خبر باشید. متاسفانه برخی افراد برای بیشتر نشان دادن وزن گوسفند دست به کارهای می زنند. و در آخر باعث شود وزن گوسفند از آنچه که هست بیشتر نشان داده شود.

کار این افراد سودجو به گونه‌ای است که در کنار وعده های غذایی مقدار زیادی نمک مخلوط می کنند و دام ها با خوردن آن احساس تشنگی بیشتر دارند و در طول روز آب زیادی مصرف می کنند و همین کار باعث می‌شود وزن آنها بیشتر نشان داده شود و دلالان در هنگام فروش دام با سود بیشتری روبرو می شود.

پس از آن در هنگام خرید گوسفند زنده برای قربانی کردن حتما به این نکته دقت کنید.

کسب اطمینان از سلامتی کامل گوسفند زنده

برای این که نسبت به سلامت گوسفندی که می خواهید خریداری کنید مطمئن شوید خوب است یکسری نکات را در هنگام خرید در نظر بگیرید.

  • در نظر بگیرید، دامی که خریداری می کنید مشکل ریزش پشم نداشته باشد و هیچ گونه کچلی بر روی پوست آن مشاهده نشود.
  • همچنین اگر روی بدن آن دست می کشید نباید پشم ها به راحتی کنده شود.
  • دقت داشته باشید در هنگام نشخوار مشکلی برای گوسفند ایجاد نشود.
  • چشم‌های گوسفند سالم شفاف است و هیچ گونه زردی یا لکه روی چشم های آن مشاهده نمی شود.
  • ریزش اشک چشم یکی از دلایل بیماری دام می باشد. پس دقت داشته باشید در اطراف دهان و بینی دام ریزش مخاط وجود نداشته نباشد.از وجود دلالان در زمینه فروش دام با خبر باشید.

 

هیچگاه برای خرید گوسفند سن دار اقدام نکنید.

نکته دیگر در هنگام خرید دام زنده توجه به سن دام است. برای این که بخواهید از گوشت گوسفند استفاده نمایید خرید گوسفند های کم سن بسیار مناسب تر است. چرا که گوشت گوسفند سن دار سفت بوده و مدت زمان بیشتری طول می کشد تا پخته شود و از نظر کیفیت در رده پایینی قرار دارد.

متاسفانه بسیاری از مراکز وجود دارند که در زمینه فروش دام های مسن فعالیت می کنند. چرا که این گونه دام ها از نظر اقتصادی به صرفه نیستند و دیگر توانایی زایش ندارند. به همین خاطر، تصمیم می گیرند این گونه دام ها را در گله نگهداری نکنند و برای ارائه گوشتشان به بازار آنها را به فروش می رسانند.

راحت ترین کار برای مشخص کردن سن دام بررسی شناسنامه گوسفند است. در صورتی که شناسنامه آن در دسترس نباشد می توانید دندان های گوسفند را مشاهده کنید. چرا که وضعیت دندان ها نشان دهنده سن گوسفند می باشد. برای مثال، گوسفندان در فک پایینی دارای ۸ دندان شیری می باشند که نسبت به گوسفند بالغ کوچکتر و سفید تر است. هم چنین بره هایی که به سن بلوغ می رسد دو دندان جلویی شیری آنها می‌افتد و جای آن را دو دندان بزرگ تر و بلند تر می گیرد. به این صورت است که گوسفند بالغ و شیری را از طریق دندان های آن می توان تشخیص داد.

گوسفندان یک ساله تنها دو دندان دارند و گوسفندانی که در ۲ سالگی قرار دارند و بالغ شده اند، دارای چندین دندان هستند و هر چقدر سن بالا برود تعداد دندان ها افزایش پیدا می کند.

دقت داشته باشید، گوسفند هایی که مسن تر هستند، دارای دندان های نامرتب و اغلب کثیف می باشند.

 

هیچگاه برای خرید گوسفند سن دار اقدام نکنید.

 

قیمت گوسفند زنده در سال جدید

همانطور که می دانید، در سال های اخیر قیمت دام زنده دچار نوسانات زیادی بوده است. قیمت گوسفند زنده نیز مانند سایر دام ها با افزایش قیمت روبرو بوده است. و ممکن است در هر ساعتی از شبانه روز قیمت گوسفند زنده بالا برود. به همین خاطر، در این قسمت نمی توان قیمت مشخصی برای فروش گوسفند زنده در سال جدید یعنی سال ۹۹ اعلام کرد.

قیمت گوسفند زنده با توجه به وزن آن و در استان که زندگی می کنید، مشخص می شود. چرا که قیمت روز گوسفند زنده برای هر استان به طور جداگانه اعلام می‌شود. در صورتی که قصد دارید از قیمت روز گوسفند زنده با خبر شوید، می توانید با مسئولین فروش گروه الو گوسفند تماس بگیرید.

قیمت گوسفند زنده در تهران

همان طور که گفتیم، قیمت گوسفند زنده در هر استانی به صورت ویژه مشخص می شود. از آنجا که شهر تهران جز یکی از شلوغ ترین استان های کشور به شمار می آید، قیمت گوسفند زنده در تهران بیشتر از سایر استان ها تعریف می شود. اما این اختلاف قیمت چندان قابل  چشمگیر نیست و تفاوت زیادی در خریدن گوسفند زنده در تهران با سایر شهرستان ها ایجاد نمی کند.

در حقیقت این اختلاف قیمت بین ۱ الی ۵ هزار تومان می باشد و در نظر داشته باشید، بیشتر از این اختلاف قیمت از طرف تاییدیه تعریف نشده است. اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری از قیمت روز گوسفند زنده در تهران به دست آورید، از طریق تماس گرفتن با مسئولین فروش الو گوسفند از قیمت روز با خبر شوید.

 

قیمت گوسفند زنده در تهران

 

خرید گوسفند زنده برای قربانی کردن از الو گوسفند

گروه الو گوسفند به عنوان یکی از معتبرترین مرکز های خرید و فروش دام زنده  می باشد که تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات فروش در زمینه انواع دام ها به شما مشتریان عزیز انجام می دهد تا شما بتوانید با اطمینان بیشتری گوسفند مورد نظر خود را برای قربانی کردن و یا مراسماتی مانند عروسی، تولد و مراسم های مذهبی و دینی مانند عید قربان و غیره خریداری کنید.

گروه ما به صورت غیر حضوری فعالیت می کند. پس دیگر نیازی به حضور مشتریان در مرکز نمی باشد. الو گوسفند خدمات بسیار گسترده‌ای مانند عرضه انواع دام ها شامل گاو، گوساله، گوسفند و مرغ و خروس، ارسال دام خریداری شده و تحویل در درب منزل، ارسال باسکول جهت وزن دوباره در حضور مشتری، پشتیبانی قبل از خرید و خدمات پس از فروش به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

در صورتی که قصد داشته باشید اطلاعات دقیق تری بدست آورید می توانید با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید.

چگونگی خرید گوسفند زنده از الو گوسفند

شما می‌توانید گوسفند زنده مورد نظر خود را از طریق سایت به صورت آنلاین در هر ساعت از شبانه روز انجام دهید و هم می توانید با مسئولین فروش ما تماس بگیرید و سفارش خود را به صورت تلفنی ثبت کنید . نکته مهم این است که برای سفارش آنلاین زمان و مکان مورد نظر را برای تحویل دام زنده به طور دقیق مشخص کنید.

چگونگی خرید گوسفند زنده از الو گوسفند

 

کلام آخر

حال امیدواریم با ارائه مقاله امروز ما اطلاعات مفیدی به دست آورده باشید و بتوانید به راحتی گوسفند مورد نظر خود را برای قربانی کردن انتخاب و خرید کنید.

در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید از شرایط خرید آسان ما برای مشتریان عزیز استفاده نمایید و به راحتی دام مورد نظر خود را بدون هیچ دغدغه ای در درب منزل تحویل بگیرید.

ممنون که ما را در این مقاله همراهی کردید.

 

 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *